niedziela, 14 sierpnia 2011

Docieplanie budynków


Parę wskazówek dotyczących docieplenia budynków

W lokalnym budownictwie nie tylko w Szczecinie i okolicy, ale również na terenie całej Polski zaakceptowano, że najczęściej do dociepleń budynków stosuje się styropian. Jednak można również wykorzystać do docieplenia wełnę, co jest trochę droższe.
Zanim przystąpimy do instalowania styropianu na murze, musimy skontrolować krzywizny, jakie na nich pojawiają się, stare tynki powinno się usunąć, jeżeli odpadają, a następnie wypłukać ściany wodą. Poprawnie jest również przed wykonaniem docieplenia, zagruntować ściany. Pierwsza warstwa styropianu jest najistotniejsza. Należy perfekcyjnie ją wypoziomować i dbać o to, aby poszczególne elementy styropianu szczelnie do siebie przylegały. Arkusze styropianu umieszczamy na kołki z tworzywa sztucznego, potem od szczytu do samego dołu wtapiamy siatkę, która umacnia nasz tynk. Siatkę powinno się tak wtapiać, aby nie było jej widać i przy tym od razu gładzić ściany jak tylko to możliwe. Po zaschnięciu kleju nakładamy tynk mineralny bądź akrylowy w zależności od gustu. Mamy do wyboru parę grubości ziarna na tynku. Tynk mineralny jest zdecydowanie mniej kosztowny od akrylowego, ale musimy w tym miejscu podkreślić fakt, jeżeli mamy mieć dom w innym odcieniu niż biały, to musimy ten tynk pomalować, co jest dodatkowym kosztem robocizny, jak również sam zakup dobrej jakości farby. Tynk akrylowy jest już gotowy zgodnie z kolorem, który sobie wypatrzyliśmy. W tym miejscu należy wziąć pod uwagę, najmniej kosztowne tynki akrylowe mogą się odbiegać od siebie odcieniami, chociaż są w tym samym czasie zakupione i mieszane. Z tego powodu Naszym konsumentom radzimy, aby kupować tego rodzaju tynki z wysokiej półki, aby potem nie pojawiały się problemy związane z rożnymi zabarwieniami na murach, które następnie trzeba dodatkowo pomalować.
Czytając do tej pory zapewne zauważyłeś, że poprawne docieplenia to nie taka prosta sprawa, dlatego doradzam, aby skorzystać z usług profesjonalistów, znajdziesz ich np. dzięki wyszukiwarkom, wystarczy wpisać nazwę usługi i miejscowość np. docieplanie budynków Szczecin.
Poprawnie zrobione docieplenie nie powinno mieć żadnych mostków termicznych, które można skontrolować za pomocą kamery termowizyjnej. Najmniejsza grubość styropianu na murze to 10,0 cm. Można oczywiście wykorzystać cieńszy, ale żeby otrzymać właściwy wynik izolacyjny docieplenia, to najkorzystniej wykorzystać styropian o grubości minimum 15,0 cm. Niektórzy nakładają np. dwie warstwy 10,0 cm styropianu, przy czym drugą warstwę umieszczają na łączeniach poprzedniej warstwy tak, aby całość była szczelna, uzyskując w ten sposób jeszcze większą izolacyjność docieplenia. Z czasem od strony północnej tynki zachodzą mchem. W polskim klimacie jest to nieuchronne. Rodzaj zastosowanych produktów wpływa na czas, kiedy się one pojawią. Nieraz wystarczy ścianę wymyć pod ciśnieniem, w innym przypadku trzeba ją pomalować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz